Kenniscentrum Phrenos voert de landelijke werkmonitor uit, met de resultaten van begeleidingstrajecten naar betaald werk voor cliënten met psychische problemen. Het landelijke rapport voor het tweede kwartaal van 2024 is nu verschenen. In kwartaal 2 van 2024 hadden 4930 cliënten een begeleidingstraject naar betaald werk, waarvan 2126 (43%) naar betaald werk zijn begeleid. De meeste cliënten (85%) werden begeleid in een IPS-traject. Het aantal aangeboden IPS-trajecten is licht gestegen, vooral de gemeentelijk gefinancierde IPS-trajecten zijn sterk gestegen. In totaal hebben 44% van de cliënten in een IPS-traject betaald werk gevonden.

Openbaar dashboard

Sinds november 2023 heeft Kenniscentrum Phrenos in samenwerking met Hoofdzaak Werk, Divosa en Akwa GGZ, het openbaar dashboard van de landelijke werkmonitor beschikbaar gemaakt.  U kunt deze direct inzien via: https://werkmonitor.ggzdataportaal.nl/landelijk.
 

Resultaten IPS

De methode IPS (Individuele Plaatsing en Steun) is de meest succesvolle methode in Nederland om mensen met psychische problemen te ondersteunen bij het vinden van betaald werk. IPS-trajectbegeleiders begeleiden cliënten minimaal 2 jaar richting betaald werk. Begin 2024 werden in Nederland bijna 4.000 mensen met psychische problemen begeleid met IPS. Hiervan is ongeveer 45% aan het werk gekomen dankzij IPS. Meer informatie vind je in Werkmonitor Hoofdzaak Werk.

IPS-congres op 22 mei

Alle vernieuwingen komen samen op het IPS-congres dat op 22 mei zal plaatsvinden. Het thema is ‘IPS in perspectief: verdiepen en verbreden’. Het vernieuwde boek ‘IPS werkt’ zal ook rond die tijd verschijnen.

Ga voor het hele nieuwsartikel van Phrenos naar de site:

Lees ook:

Kijk ook:

In de tweede aflevering van De Weg naar Werk gaan Brigitte en Astrid langs bij Kenniscentrum Phrenos om te onderzoeken hoe cliënten van kleine ggz-instellingen in aanmerking kunnen komen voor een IPS-traject. Voor deze minder grote instellingen is het namelijk lastig om de re-integratiemethodiek te verstrekken omdat ze vaak de capaciteit en de financiële middelen daarvoor niet hebben.

Abonneer op onze nieuwsbrief
Total
0
Share